Bo edukacja​

zaczyna się

w przedszkolu

Dzieciństwo

to cenny czas...

Wierzymy, że naszym obowiązkiem jest zapewnienie przyjaznego środowiska i  doświadczeń, które oddają radości dzieciństwa, pielęgnują indywidualny wzrost i rozwój każdego Dziecka oraz torują drogę do sukcesu w życiu i dalszej edukacji w szkole.

Zajęcia, które zapewniamy dzieciom w ramach czesnego:

 • Let’s play together – dwa razy w tygodniu podczas zajęć z angielskiego dzieci osłuchują się z językiem. Poprzez formę zabawy uczymy się wielu rymowanek, piosenek i nowych słówek.
 • Malowanie muzyką – raz w tygodniu odbywają się zajęcia z rytmiki. Staramy się wspólnie poznać dźwięki i różne melodie, do których próbujemy koordynować nasze ruchy i całe ciało. Dodatkowo dwa razy w tygodniu, prowadzone są zajęcia z umuzykalniania.
 • Gimnastyka buzi i języka – raz w tygodniu odbywają się grupowe zajęcia logopedyczne, które mają na celu usprawnić aparat mowy, kształtować słuch fonemowy i fonematyczny. Dzięki temu zwiększamy możliwości poprawnego i twórczego opanowania języka przez nasze przedszkolaki.
 • Gimnastyka całego Smyka – codzienne zajęcia ruchowe dla naszych podopiecznych.
 • Twórcze fantazjowanie zajęcia plastyczne odbywają się codziennie. Fantazjujemy przy pomocy masy solnej, plasteliny, papieru i innych materiałów. Skupiamy się na rozwoju dziecięcej wyobraźni, ekspresji twórczej, sprawności manualnej, umiejętności posługiwania się różnymi przyborami. Uczymy się współpracy w grupie. Poznajemy swoje mocne strony, a kto wie może nawet odkryjemy talenty…
 • Raz w miesiącu odbywają się koncerty muzyczne lub przedstawienia teatralne.
 • Raz na dwa miesiące bierzemy udział w dziecięcych eksperymentach.
 • Raz na dwa miesiące prowadzimy zajęcia kulinarne.
 • Spotkania z ciekawymi ludźmi – zapraszamy gości oraz rodziców, którzy mogą opowiedzieć dzieciom np. o ciekawych zawodach, które wykonują.
 • Raz w miesiącu dzieci oswajają się z pieskiem podczas zajęć z dogoterapii.
 • ABC dobrego wychowania – zasady savoir–vivre’u dla najmłodszych. Raz w tygodniu przybliżamy przedszkolakom zasady dobrego zachowania. Dzieci poprzez samodzielne przedstawianie scenek dramowych mogą je emocjonalnie przeżyć i w ten sposób intensywniej zapamiętać właściwe zasady. Chcemy sprawić, aby zwroty grzecznościowe i kulturalne zachowanie kształtowało się już od tych najmłodszych lat. Zajęcia o emocjach maja za zadanie uświadomić dzieciom wartości wynikające z poznania i rozumienia własnych stanów emocjonalnych oraz uczuć innych ludzi.
 • „Łamigłówki Mądrej Główki”, dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia matematyczne z elementami przedsiębiorczości. Poprzez gry i zabawy dzieci poznają świat matematyki przy pomocy programu autorskiego prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.
 • Mamo, tato już wiem jak być bezpiecznym przedszkolakiem (bezpieczeństwo z elementami pierwszej pomocy). Zajęcia mają na celu kształtowanie u dzieci umiejętności bezpiecznego i właściwego zachowania się w przedszkolu i poza nim. Dzieci doskonalą prawidłowe nawyki w sytuacji zagrożenia.
 • Kodowanie na dywanie, na zajęciach nauki kodowania wykorzystujemy nowoczesne technologie poprzez wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat. Poprzez zabawę kodowania i programowania, dzieci uczą się logicznego myślenia, a także rozwiązywania problemów na bieżąco, co umożliwia rozwój czynności intelektualnych, które dzieci stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia.
 • Język kaszubski, na zajęciach z języka kaszubskiego, które odbywają się raz w miesiącu, nasze maluchy poznają kulturę i tradycję naszego regionu po przez zabawę oraz legendy, osłuchują się z charakterystyczną mową kaszub przez muzykę, uczą się charakterystycznych symboli regionu przez twórcze działanie.
W ramach opłat czesnego naszym przedszkolakom zapewniamy również opiekę specjalistów: logopedy, psychologa.
Nasz zespół
Zajęcia dodatkowe

Przygotowaliśmy dla Państwa dzieci także ofertę zajęć dodatkowo odpłatnych: