Rozkład dnia

Nasz plan dnia zapewnia dzieciom czas na udział zarówno w zajęciach grupowych, jak i samodzielnych zajęciach z wyborem dziecka.

Zapraszamy dzieci do przedszkola:

7.:00

Witamy serdecznie wszystkie Przedszkolaki!
W tym czasie dzieci zbierają się w salach, zapraszamy do zabaw – zarówno dowolnych jak i zespołowych. Rozwijamy percepcję wzrokową i słuchową, pracujemy z dziećmi indywidualnie (praca kompensacyjno-wyrównawcza).

Przygotowanie do śniadania:

7:45 – 8:00

Korzystamy z toalety, myjemy rączki, dyżurni gotowi? Czas najwyższy na śniadanie.

Śniadanie:

8:00 – 8:30

Smacznego… Dziękujemy wszystko zjemy! W grupach starszych, dzieci samodzielnie przygotowują sobie posiłek.

Mycie zębów:

8:45 – 9:00

Dbamy o higienę jamy ustnej.

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze:

9:00 – 11:50

W grupach wiekowych realizujemy program wychowania przedszkolnego, każdego dnia uczymy się czegoś nowego, odkrywamy kolejne tajemnice naszego świata. Robimy to nie tylko w naszej sali! Uwielbiamy spacery, podczas których obserwujemy nieustannie zmieniającą się przyrodę.
Młodsze grupy po zajęciach dydaktycznych aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu.

Przygotowanie do obiadu:

11:50 – 12:00

Korzystamy z toalety, myjemy rączki – przyszedł czas na obiadek! Czy dyżurni są już gotowi?

Obiad:

12:00 – 12:30

Smacznego!

Czas na relaks / Zajęcia dodatkowe, pobyt na świeżym powietrzu:

12:30 – 13:50

Po obiadku koniecznie brzuszki odpoczywają. Dzieciom najmłodszym organizujemy leżakowanie, natomiast starsze dzieci odpoczywają na dywanie. Czas odpoczynku uprzyjemnia muzyka relaksacyjna, słuchowiska oraz bajki czytane przez wychowawców. Po zasłużonej przerwie starsze grupy aktywnie spędzają czas na placu zabaw bądź obserwują przyrodę na spacerach.

Przygotowanie do zupy:

13:50 – 14:00

To czas doskonalenia czynności samoobsługowych – korzystamy z toalety, myjemy rączki itp.

Zupa:

14:00 – 14:30

Bardzo lubimy zupki, więc szybciutko wszystko znika w naszych małych brzuszkach.

Zajęcia dodatkowe:

14:30 – 15:15

W tym czasie realizujemy według potrzeb nasze zajęcia dodatkowe, spędzamy wesoło czas w sali.

Przygotowanie do podwieczorku:

15:15 – 15:30

Przedszkolaki chętnie wykonują wszystkie czynności samoobsługowe i higieniczne związanie z przygotowaniem do pysznego podwieczorku.

Podwieczorek:

15:30 – 16:00

Smacznego!

Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, zakończenie dnia w przedszkolu:

16:00 – 17:00

Dzieci czekając na swoich rodziców bawią się w dowolnie wybrane przez siebie zabawy. W tym czasie skupiamy się na rozwijaniu zdolności i zainteresowań, pracujemy z dziećmi indywidualnie.